LAWETA.ZABRZE.PL

LAWETA ZABRZE I OKOLICE 24H

blog

ZADZWOŃ TERAZ
530 775 333

Kiedy należy wezwać lawetę? Przydatne porady

Nikt nie chce znaleźć się w trudnej sytuacji na drodze, kiedy auto odmawia posłuszeństwa i potrzebna jest pomoc. Niestety, nawet nowy samochód z górnej półki może okazać się zawodny i zepsuć się. Niekiedy zdarzają się też bardziej błahe sytuacje, jak złapana na trasie guma, czy kończące się paliwo, z dala od jakiejkolwiek stacji benzynowej. Osoba, która po raz pierwszy znajduje się w takiej sytuacji, może wpaść zupełnie niepotrzebnie w panikę. Poruszające się po drogach w Zabrzu lawety zajmują się właśnie takimi usługami i pomagają klientom ruszyć jak najszybciej w dalszą drogę. Takie pojazdy są mylnie kojarzone jedynie z transportem aut po drogach. W ramach usługi można bowiem liczyć na znacznie więcej.

 

Problem z uruchomieniem samochodu lub kolizja

 

Jeżeli auto brało udział w kolizji drogowej i nie mamy pewności, czy może poruszać się w bezpieczny sposób po drogach, dobrym wyjściem jest wezwanie lawety z Zabrza. Również w sytuacji, kiedy pozostawiony w danym miejscu samochód nie zapala, można zdecydować się na wezwanie takiej pomocy. Kierowcy lawet dysponują bowiem wieloma różnymi narzędziami i sprzętami, dzięki którym są w stanie wykonać drobne naprawy, czy awaryjnie odpalić samochód, na przykład przy rozładowanym akumulatorze. Lawety zajmują się również wymianą opon, żarówek, dolewaniem płynów, czy dowozem paliwa. Na pomoc profesjonalistów można dodatkowo liczyć przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

czytaj więcej »

Na jakie usługi można liczyć wzywając lawetę?

Trudne sytuacje i problemy na drodze mogą przytrafić się każdemu. Nawet najlepsi kierowcy mogą uczestniczyć w kolizji, nie ze swojej winy lub doświadczyć awarii samochodu, którym podróżują. W takiej sytuacji, najczęściej wzywana jest laweta w Zabrzu, która świadczy kompleksowe usługi. Większości osób, lawety kojarzą się jedynie z transportem samochodów lub ich odholowaniem. Okazuje się jednak, że można liczyć na znacznie więcej i warto lawetę wezwać na przykład wtedy, kiedy w trasie skończy się paliwo, a w pobliżu nie ma żadnej stacji, do której można dostać się szybko i bezpiecznie na piechotę.

 

Drobne naprawy i awaryjne uruchamianie pojazdu

 

Kierowca lawety jest zawsze doskonale wyposażony. Posiada odpowiednie narzędzia, dzięki którym może wykonywać niewielkie naprawy na drodze i dzięki temu awaryjnie uruchomić pojazd dla kierowcy. Oczywiście, najpierw ocenia on, czy samochód będzie mógł w bezpieczny sposób poruszać się po drogach. Jeżeli jest taka możliwość, wówczas przystępuje do swojej pracy, aby klient mógł szybko odjechać z miejsca zdarzenia. Większości osób bardzo zależy na czasie, dlatego w ramach takich usług realizowane są drobne naprawy, czy wymiana opon lub żarówek. W przypadku większych usterek, auto zabierane jest na lawetę i transportowane do wybranego przez klienta salonu mechanicznego.

 

czytaj więcej »

Jak zachować się, kiedy auto odmawia posłuszeństwa w trasie?

Podróżowanie może być bardzo przyjemne, jeżeli tylko wszystko idzie zgodnie z planem. Nawet najlepszy i najnowszy samochód może się jednak zepsuć lub ulec awarii. Bywa, że doświadczony kierowca zapomni o zatankowaniu lub zbagatelizuje kontrolkę i spotka go niemiła niespodzianka w postaci braku paliwa. W jaki sposób należy się wtedy zachować i jak zadbać o bezpieczeństwo? Prezentujemy kilka cennych wskazówek, które na pewno ułatwią postąpienie w kryzysowej sytuacji.

 

Zabezpieczenie pojazdu i wezwanie pomocy

 

W takiej sytuacji, na pewno pomocna może okazać się laweta w Zabrzu, jednak najpierw trzeba zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych podróżujących. Najlepiej, jeżeli auto można postawić w bezpiecznym miejscu. Jeżeli zatrzymało się na poboczu, należy ustawić trójkąt ostrzegawczy i włączyć awaryjnie światła. Bardzo ważne jest, aby nikt nie poruszał się po drodze. Dzieci i inne osoby najlepiej umieścić w bezpiecznym miejscu. Kolejnym krokiem jest oczywiście wezwanie lawety na terenie Zabrzae. Firma taka, jak nasza oferuje bowiem wszelaką pomoc w trudnych sytuacjach drogowych. Można liczyć nie tylko na transport pojazdu na lawecie do warsztatu, czy jego odholowanie.

czytaj więcej »

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS POPRZEZ FORMULARZ! ODDZWONIMY!
3 + 7

DOCIERAMY NA MIEJSCE BŁYSKAWICZNIE!

PARTNERZY

NASI STRATEGICZNI PARTNERZY