LAWETA.ZABRZE.PL

LAWETA ZABRZE I OKOLICE 24H

FAQ

ZADZWOŃ TERAZ
530 775 333

nasza lista faq

lista najczęściej zadawanych pytań

Z kim współpracujemy?

Mamy świadomość, że awaria samochodu często przytrafia się z dala od własnego miejsca zamieszkania, a pomoc w uruchomieniu samochodu potrzebna jest od ręki. Dlatego w samym Zabrzu i jego okolicach współpracujemy z siecią zaufanych i godnych polecenia serwisów naprawy samochodów, warsztatów lakierniczych, punktów wulkanizacji itp. Dzięki temu nawet jeśli nie masz w okolicy sprawdzonego czy zaufanego mechanika, a potrzebujesz pilnej naprawy lub chociaż diagnozy – kierowca naszej lawety wskaże Ci najbezpieczniejsze miejsca do odwiezienia uszkodzonego auta.

Ile czasu potrzebujemy na dotarcie?

Na terenie samego Zabrza podejmujemy interwencje niemalże natychmiastowo. Znajomość miasta sprawia, że jesteśmy w stanie dojechać lawetą na wskazany adres w mniej niż pół godziny – i to pomimo częstych korków na drogach. Posiadamy bardzo rozbudowaną flotę pojazdów, dzięki której możemy w mgnieniu oka wysłać nie jedną, a kilka lawet – dzięki temu możemy na raz zrealizować transport nawet kilku samochodów, jeśli np. brały udział w większej kolizji drogowej.

Co oferujemy w cenie?

Każdy nasz wyjazd do zgłoszenia uzależniony jest przede wszystkim od jego specyfiki. Sam pojazd, który może być lawetowany, determinuje rodzaj i wielkość lawety. Im więcej kilometrów przejechać trzeba w celu dotarcia do uszkodzonego pojazdu, a następnie do jego dostarczenia we wskazane miejsce – tym większa jest stawka końcowa. W cenie mają jednak Państwo uwzględnione nie tylko paliwa i wynajęcie lawety, ale także pracę doświadczonego i profesjonalnego pracownika-kierowcy, który pomoże nie tylko załadować pojazd na lawetę, ale doradzi także jak usunąć bardziej podstawowe usterki na miejscu.

Jakie usterki naprawiamy na miejscu?

Usterka samochodu wynikająca niekoniecznie z kolizji drogowej, może być często usunięta jeszcze na miejscu – czy będzie to parking czy pobocze drogi. Do podstawowych napraw jak wymiana oświetlenia czy uruchomienie akumulatora – potrzebne są odpowiednie narzędzia lub części zamienne. Ponieważ nie zawsze jesteście Państwo wyposażeni w 100% do dalekiej podróży, nasze lawety Zabrze mogą okazać się pomocne w najmniej oczekiwanym momencie. Możemy pojawić się pod wskazanym adresem i pomóc w najbardziej podstawowych naprawach na miejscu – wymianie koła, uzupełnieniu paliwa, rozruchu akumulatora, wymianie żarówki itp.

Czy dowozimy paliwo?

Osoby zgłaszające się do naszej firmy z trasy lub bezpośrednio z miejsca kolizji albo awarii pojazdu, miewają bardzo różne problemy. Niektóre z nich nie nadają się do zdiagnozowania na poboczu drogi – wtedy nasza laweta odwiezie niesprawny pojazd do wskazanego serwisu. Jeśli jednak problem jest kierowcy znany, a może nim być również opróżnienie baku paliwa do zera – dowozimy paliwo bezołowiowe lub ropę. Wystarczy, że wskażesz nam telefonicznie jaką ilość jakiego paliwa mamy Ci dostarczyć, a kierowca naszej lawety przywiezie do Ciebie kanister z benzyną.

Czy uruchamiamy akumulator?

Nie tylko zimą problemy z akumulatorem mogą skutecznie uniemożliwić uruchomienie pojazdu. Zwłaszcza przy przetrzymywaniu auta na zewnątrz i jego rzadkim uruchamianiu rozładowanie akumulatora jest czymś powszechnym. Dlatego nasze lawety wyposażone są zawsze w kable niezbędne do przeniesienia zasilania z akumulatora lawety na Państwa akumulator. W ten sposób, z pomocą kabli tzw. „rozruchowych” możliwe jest „pożyczenie” do Państwa akumulatora energii z jednostki w sprawnym pojeździe i uzyskanie w ten sposób zapłonu. Dzięki naszemu wsparciu o każdej porze dnia i nocy będą mogli Państwo rozwiązać problem rozładowanego akumulatora.

Czy pomagamy w wymianie koła?

Lista usług i możliwości, które oferujemy bezpośrednio na miejscu postoju samochodu klienta, jest bardzo długa i uzależniona od przyczyny usterki. Samochody unieruchomione z powodu uszkodzenia koła czy przebicia opony nie zawsze wyposażone są w zestaw naprawczy, lewarek i koło zapasowe, więc kierowca naszej lawety jest przygotowany do tego, aby pomóc Państwu w wymianie koła. Posiadamy ze sobą najbardziej podstawowe modele opon zapasowych, dzięki którym możliwe jest przejechanie bezpiecznie kilkudziesięciu kilometrów – do miasta, serwisu czy warsztatu.

Gdzie świadczymy swoje usługi?

Nasze usługi świadczymy przede wszystkim na terenie Zabrza oraz miejscowości położonych blisko Zabrza. Nasi kierowcy doskonale znają topografię miasta i regionu oraz potrafią szybko znaleźć się pod wskazanym adresem – bez względu na porę dnia i nocy. Jeśli Twoje zgłoszenie pochodzi bezpośrednio z terenu miasta Zabrza, możesz mieć pewność, że naszą lawetę zobaczyć przy swoich samochodzie nawet w ciągu mniej niż 30 minut – tyle średnio potrzebujemy, aby przyjąć zgłoszenie, wysłać odpowiednią lawetę i dostać się na miejsce.

Ile pojazdów możemy wziąć na lawetę?

Na standardową lawetę znajdująca się na naszym wyposażeniu załadować można maksymalnie jeden pojazd. Możliwe jest jednak zamówienie również lawety z dodatkową naczepą lub zamówienie lawety dwupoziomowej. Tak w jednym jak i drugim przypadku możliwe jest wtedy zabranie nawet dwóch lub czterech pojazdów, co znacznie obniża koszty transportu, jeśli spedycja pojazdów odbywa się w tym samym kierunku i na większe odległości. Warto skontaktować się z nami wcześniej w celu sprawdzenia, czy nie ma zaplanowanego podobnego transportu w danym kierunku, aby ewentualnie połączyć lawetowanie dwóch pojazdów w jedno zlecenie.

Jakie pojazdy lawetujemy?

Nasi klienci i zleceniodawcy poruszają się bardzo rozmaitymi samochodami, dlatego nasze lawety przystosowane są do transportu różnych pojazdów. Dla samochodów osobowych oraz półciężarowych, możliwe jest dostarczenie lawety na jeden samochód. W przypadku samochodów ciężarowych oraz większej liczby pojazdów osobowych, umożliwiamy transport z zastosowaniem dwupoziomowej lawety lub lawety z dodatkową naczepą. Dzięki nim możliwe jest przewiezienie również ciężkich i ponadnormatywnych pojazdów, takich jak samochody terenowe, koparki, ładowarki lub ciężki sprzęt budowlany.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

ZGŁOŚ SIĘ DO NAS POPRZEZ FORMULARZ! ODDZWONIMY!
0 + 9

masz jakieś sugestie do faq? napisz do nas

PARTNERZY

NASI STRATEGICZNI PARTNERZY